Z wizytą u radomskich seniorów

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

13.04.2015r. uczniowie szkoły podstawowej oraz uczniowie Publicznego Gimnazjum w Rudzie Wielkiej zostali zaproszeni na występ do Centrum Integracji Radomskich Seniorów w Radomiu. Szkołę podstawową reprezentowali uczniowie klasy V zaś gimnazjum uczniowie występujący w kabarecie BIS oraz wokalistki prowadzące biesiadę.

Na początku zostaliśmy ciepło przywitani przez p. Renatę i p. Radosława Kuś – organizatorów spotkania oraz przez przemiłych seniorów. Uczniowie klasy V przedstawili humorystyczną scenkę pt.: „Wywiad z babcią”. Następnie zabrali gości na muzyczną wycieczkę do Włoch. Pokazali swoje umiejętności taneczne prezentując włoski taniec ludowy – tarantellę, który to taniec miał niegdyś stanowić antidotum na konsekwencje ukąszenia pająka – tarantuli. Oczywiście nie zabrakło włoskich barw narodowych w strojach uczniów. Dzieci „odkopały” także stary włoski szlagier popularny w latach 70-tych XX wieku – „Zuppę Romana”. Po takiej kulinarnej uczcie obfitej w niemałe ilości makaronu wskazane było znalezienie „Sposobu na zdrowie”. Piosenką o tym tytule uczniowie szkoły podstawowej zakończyli swój występ, wskazując na walory spożywania warzyw i owoców oraz promując zdrowy tryb życia wolny od używek i nałogów.
Gimnazjaliści również postawili na humor i dobrą zabawę. Raz za razem wyśpiewywali hity rodem z największych polskich biesiad. Wspaniale włączali się też widzowie, którzy chętnie wraz z wokalistkami bawili się na scenie. Z wielką życzliwością przyjęte zostały skecze przygotowane przez nasz rodzimy kabaret. Scenki angażujące publiczność okazały się „strzałem w dziesiątkę” o czym świadczyły wielkie brawa i salwy śmiechu po kolejnych występach.

Na zakończenie uczniowie wręczyli zebranym upominki – wiosenne kwiaty z życzeniami. Pokazy taneczne i kabaretowe spotkały się z ogromnym aplauzem ze strony zaproszonych gości, którzy również chętnie sami brali w nich udział. Uśmiechy na twarzach, podziękowania i zaproszenia na kolejny rok były potwierdzeniem, że zostawiliśmy radość w niejednym sercu.

http://www.radomskisenior.pl/galeria/2015-04-13-kabaret.html#!P4132888

Skip to content