„ Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić”

Ślubowanie

Pod takim hasłem 29 października 2014 r. odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Zostali oni oficjalnie przyjęci do grona społeczności uczniowskiej Publicznego Gimnazjum w Rudzie Wielkiej. Jak co roku, uroczystość miała wyjątkowy charakter. Wzięli w niej udział: Pani Dyrektor Iwona Kwaśniewska, Pani Wicedyrektor Elżbieta Nowak, nauczyciele, rodzice oraz młodzież gimnazjalna. Przedstawiciele pierwszoklasistów podnieśli prawe ręce w kierunku flagi państwowej i po odczytaniu punktów tekstu ślubowania wszyscy odpowiedzieli: „Przyrzekamy”.Następnie reprezentant uczniów poprosił Panią Dyrektor o dokonanie aktu pasowania . W dalszej części uroczystości zaprezentowano krótki program artystyczny.
Pierwszoklasiści podziękowali za przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Obiecali, że nie zawiodą swoich nauczycieli i przez trzy lata będą ciężko pracować, aby zebrać dobre plony.
Po części oficjalnej nastąpiła część przygotowana przez samorząd uczniowski tzw. „otrzęsiny”. W kilku konkurencjach ochotnicy z obu klas musieli wykazać się między innymi: wiedzą z zakresu języka polskiego, chemii, fizyki a także pomysłowością i poczuciem rytmu.
Ich zmagania obserwowało jury w składzie:

  • Pani Agnieszka Sieczka – pedagog szkolny
  • Pani Magdalena Gołębiowska- nauczyciel informatyki

Uczniowie udowodnili, że są zespołami kreatywnymi i potrafią dobrze się bawić.
Życzymy im wielu sukcesów, pogody ducha i wiary we własne siły.

Skip to content