Ślubowanie klasy I

SAMSUNG CAMERA PICTURES26 października 2016 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy I gimnazjum.
W uroczystości wzięli udział: pani  dyrektor Iwona Kwaśniewska, pani wicedyrektor Elżbieta Nowak, ksiądz Jan Staniewski, nauczyciele, uczniowie klas drugich i trzecich, rodzice oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

Uroczystość rozpoczęła się od obejrzenia części artystycznej, uświetnionej piosenkami, przygotowanej przez uczniów klasy pierwszej.

Następnie odbyło się pasowanie na gimnazjalistów, którego dokonała pani  dyrektor Iwona Kwaśniewska, która skierowała wiele ciepłych słów do uczniów, życząc m. in. owocnej i przyjemnej nauki w murach nowej szkoły.  Na zakończenie części oficjalnej ślubowania, przewodnicząca klasy pierwszej – Alicja Kwaśniewska, podziękowała za dokonanie pasowania i przyjęcie ich do społeczności uczniowskiej, wręczając bukiety kwiatów.

Ostatnim punktem uroczystości było poddanie pierwszoklasistów kilku próbom np. bieg z jajkiem, konkurs wiedzy na temat naszego gimnazjum czy też konkurs taneczny. Następnie rodzice zaprosili zebranych na słodki poczęstunek. Spotkanie to stało się ważnym aspektem integracji nie tylko uczniów klasy I gimnazjum, ale także rodziców ze środowiskiem szkolnym.

Renata Wilk

Zapraszamy do galerii zdjęć

Skip to content