Ruda szantowała w Kozienicach

Nikt w Publicznej Szkole Podstawowej w Rudzie Wielkiej nie wyobraża sobie listopada bez kozienickiego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej. Na tę wyjątkową imprezę wyruszyliśmy już po raz piąty 23 listopada 2018r.

Ten festiwal ma niewątpliwie swoją duszę. Na wspaniały klimat składają się na pewno wzorowa organizacja, wspaniali ludzie oraz niewątpliwie niepowtarzalna żeglarska atmosfera, którą widać, słychać i czuć. W tym roku mogliśmy liczyć również na rekordowe wsparcie, bo do Kozienic wybrało się ponad 30 osób, w tym uczestnicy, członkowie rodziny i sympatycy szant.

Nasi uczniowie zaprezentowali się w 5 utworach w czterech różnych kategoriach muzycznych. Opiekunami grup są: p. Dorota Kwaśniewska oraz p. Przemysław Kowalski. Reasumując: zajęliśmy 3 miejsca drugie oraz dwukrotnie zajęliśmy najwyższy stopień podium. Drugie miejsca wyśpiewały solistki w kategorii IV-VI: Julia Wesołowska i Lena Szczerbińska oraz zespół najstarszej kategorii VII, VIII, Gim. w składzie: Julia Kolasa, Alicja Kwaśniewska, Mateusz Tomczyk, Magdalena Ręcławowicz i Klaudia Kwiatek. Natomiast zwycięzcami zostali uczniowie w kategorii zespół IV-VI w składzie: Izabela Śledź, Dominika Wiatrak, Lena Szczerbińska, Aleksandra Zawisza, Daria Czubak, Julia Wesołowska, Jakub Plewiński i Jakub Figarski oraz duet: Julia Kolasa i Alicja Kwaśniewska.

Opiekunowie cieszyli się, że uczniowie kolejny raz podjęli wyzwanie i chcieli zmierzyć się z piosenkami żeglarskimi oraz rówieśnikami z różnych części województwa. Cieszą również wyniki, bo na tle większych szkół i miejscowości nasi artyści dają radę: sławią i czynią naszą Rudę – Większą!

Przemysław Kowalski

Skip to content