Rety, rety KABArety

Najzabawniejszym festiwalem w całym roku szkolnym jest niewątpliwie kozienicki przegląd kabaretów szkolnych, który odbył się 10 marca. Wzięli w nim udział nasi uczniowie, którzy stanęli na II i III stopniu podium. Ale po kolei…

W sobotnie przedpołudnie udaliśmy się z naszym opiekunem Przemysławem Kowalskim i liczną grupą dopingującą z klasy VII A do Kozienic. Podróż minęła spokojnie, na miłych rozmowach i wspólnych zabawach. Na miejscu kabaret BIS wystawił na deskach sceny Ogródka Jordanowskiego dwa skecze: „Męski Świat” oraz „Skecz małżeński”. Nasz kabaret wystąpił w składzie: Jakub Malmon, Damian Stanik, Bartosz Czerski oraz Maria Tomczyk i Jan Włodarczyk. Po wszystkich występach organizator zaskoczył wszystkich nową konkurencją. Po losowaniu każdy kabaret był poproszony o improwizację wybranego tematu. Naszym zadaniem było przedstawienie scenki: jak zbajerować nauczyciela? Obiektywnie, wyszło super!

Później przyszedł czas na werdykt jury. Warto dodać, że dwie z trzech osób wyróżnionych przez organizatorów jako osobowości sceniczne festiwalu to przedstawiciele naszego kabaretu: Maria Tomczyk jako charakterna żona oraz Damian Stanik jako pantofel z balkonu.

Na zakończenie przyszedł czas na wspólne zdjęcia oraz nie pozostaje nam nic innego jak odpowiedzieć na przyszłoroczne zaproszenie organizatorów.

Przemysław Kowalski

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Skip to content