Pokochali szanty z wzajemnością

Szanty

Uczniowie naszej szkoły w piątek 7 listopada mieli okazję uczestniczyć w Festiwalu piosenki żeglarskiej w Kozienicach. Klimat stworzony przez organizatorów i uczestników sprawił, że mogliśmy poczuć się jak na wyprawie żeglarskiej. Odgłosy morza, gitary oraz piękny śpiew, a ponadto przygotowane stroje i nawet przystawki istnie z morskiej żeglugi przeniosły wszystkich we wspaniały świat morskich opowieści. Festiwal odbywał się w kilku kategoriach. Przygotowania trwały od miesiąca po to, aby efekt był jak najlepszy. Nasza szkoła wystawiła dwa zespoły w kategorii klas I-III szkół podstawowych oraz zespół gimnazjalistów. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klas młodszych. Ku naszej wielkiej radości zespół kl. II B pod opieką p. Doroty Kwaśniewskiej w składzie: Emilia Tomczyk, Aleksandra Kucy, Nadia Kosakowska, Julia Wesołowska oraz Patryk Dygas zajął II miejsce! Grupa ta wykonała utwór „Przechyły”. Natomiast podopieczni p. Doroty Koselskiej wykonali piosenkę „Morze, moje morze” i okazali się bezkonkurencyjni. Zwycięzcy z klasy II A wystąpili w składzie: Oliwia Molga, Daria Czubak, Klaudia Glijer, Marianna Nowak oraz Jakub Figarski.

Po emocjach związanych z występami młodszych kolegów nastał czas na występ naszych gimnazjalistów. Zespół wykonał piosenkę „Ballada o wikingach” i wyśpiewał I miejsce w swojej kategorii. W zwycięskiej grupie wystąpili: Wiktoria Farbiś, Weronika Płusa, Aleksandra Stępień, Nina Farbiś, Emilia Stolarska oraz Michał Iwanicki. Grupę przygotował p. Przemek Kowalski.
Nastroje w drodze powrotnej były bardzo wesołe, a uczniowie podróż umilali wszystkim śpiewem. Nikt nie żałował poświęconego czasu, możliwości wystąpienia i wszyscy zgodnie stwierdzili, że przygodę pod hasłem szanty pragną powtórzyć! Ahoj!

Skip to content