Pchła Szchrajka

IMG_20160620_105843Pod koniec bieżącego roku szkolnego koło teatralne Proscenium wystawiło spektakl Pchła Szachrajka Jana Brzechwy. Od początku nastawialiśmy się na odczytanie tekstu, kojarzonego powszechnie z twórczością dla dzieci, jako utworu ponadczasowego dla odbiorcy w każdym wieku. Dodatkowo ciągle aktualnego w prezentowaniu cech, zjawisk i postaw. Szczególnie odnośnie kobiecej natury.

Nasi gimnazjaliści włożyli ogromną pracę w przygotowanie kostiumów i scenografii oraz przede wszystkim swoich ról. Część z tych ról okazała się prawdziwymi aktorskimi kreacjami. W przedstawienie zaangażowało się ponad 20 uczniów naszego gimnazjum. Nikogo nie trzeba było przekonywać i na każdym etapie przygotowań dostrzegalne były ogromny zapał, entuzjazm i rzetelność. Uczniowie stworzyli wręcz doskonały, profesjonalny pod względem umiejętności zespół, który z entuzjazmem podchodził do wszystkich zadań. W rolach tytułowych wystąpiły Katarzyna Kaczmarczyk i Jadwiga Ordowicz.

Spektakl został wyreżyserowany przez Izabelę Gorazińską-Kasiak. Kostiumy i scenografia powstały pod opieką Małgorzaty Fijałkowskiej.

Zapraszamy do galerii zdjęć

Skip to content