Oj Szanty!

 

Żegluga kojarzy się z przygodami, a takową już po raz kolejny mogli przeżyć nasi uczniowie, którzy 25 listopada wzięli udział w XIV Festiwalu Piosenki Żeglarskiej w Kozienicach.

Artyści poza rywalizacją muzyczną mogli poczuć prawdziwy klimat morza. Klimatyczne utwory, wystrój miejsca i przede wszystkim świetna zabawa towarzyszyły wszystkim od samego początku po sam koniec.

Co do wyników, zespół przygotowany przez p. Dorotę Kwaśniewską zdobył I miejsce w kategorii zespołów klas IV-VI. Mali artyści w składzie: Julia Wesołowska, Dominika Wiatrak, Lena Szczerbińska, Emilia Tomczyk, Daria Czubak, Jakub Plewiński oraz Jakub Figarski zaśpiewali utwór „Pacyfik”.

W tej kategorii wiekowej zaprezentowały się solistki: Julia Wesołowska zajmując IV miejsce oraz Lena Szczerbińska, która zajęła II miejsce.

Wśród młodzieży klas VII i gimnazjum I miejsce zajął nasz zespół w składzie: Alicja Kwaśniewska, Zuzanna Kolasa, Julia Kolasa oraz Mateusz Tomczyk. Zagrali i zaśpiewali oni utwór „Byle dalej” aktywnie angażując do śpiewu również zgromadzoną publiczność. Solo zaprezentowała się Alicja Kwaśniewska, która wykonała piosenkę „Czas jesieni”.

W czasie festiwalu nikt się nie nudził. Między werdyktami jury królowały na scenie nasi uczniowie, którzy uczestniczyli śpiewając o morskich opowieściach w wersji karaoke. Kto tylko poczuł głód mógł posilić się na stołówce i szybko wrócić do zabawy.

Listopadowa sobota była pełna uśmiechu i wspaniałej zabawy. Dziękujemy kolejny raz organizatorom za zaproszenie i już nie możemy doczekać się kolejnej edycji festiwalu. A hoj!

Dorota Kwaśniewska

Przemysław Kowalski

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

 

 

Skip to content