Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Rudzie Wielkiej

Często uczniowie PSP w Rudzie Wielkiej mówią: ,,Szkoła to nasz drugi dom”.
I jak w domu rodzinnym świętuje się ważne rocznice, urodziny, imieniny, tak takim szczególnym świętem dla uczniów i wszystkich tworzących ,,drugi dom” jest Dzień Edukacji Narodowej.W piątek 11 października 2019r. na sali gimnastycznej zebrała się cała szkolna Rodzina: uczniowie, nauczyciele, pracownicy, a także zaproszeni goście: emerytowani nauczyciele, przedstawiciele władz gminy, ks. proboszcz, rodzice. Na tle pięknie ustrojonej w ręcznie robione kwiaty „sceny” uczniowie przedstawili program artystyczny, przygotowany specjalnie na tę okazję. Nie zabrakło śpiewu, recytacji, anegdot i scenek z życia szkolnego, nagrodzonych przez zgromadzonych gromkimi brawami. Uczniowie wręczyli zgromadzonym nauczycielom długopisy (do wpisywania piątek i szóstek rzecz jasna, bo na jedynkach i dwójkach się zacinają), a przybyłym gościom i pracownikom obsługi słodkie drobiazgi wraz z bilecikami z życzeniami.
Piękną niespodzianką było przybycie i słowa emerytowanej dyrektor szkoły Pani Haliny Kwiecień – młodsi uczniowie mieli okazję na własne oczy zobaczyć osobę znaną im tylko z opowieści, osobę, która przez ponad 40 lat budowała i kształtowała szkolną społeczność w Rudzie Wielkiej.
Pani Dyrektor – Elżbieta Nowak podziękowała za codzienną pracę, trud – jakże często niedostrzegany i niedoceniany – wszystkim nauczycielom i pracownikom, dodatkowo części z nich wręczając Nagrody Dyrektora Szkoły.
Nie zabrakło oczywiście życzeń ze strony uczniów i rodziców.
Oby one wszystkie się spełniły – albo chociaż część. A nasi Uczniowie – bez których by nie było tej Szkoły – byli zawsze tak uśmiechnięci i pogodni, jak tego dnia. I by zawsze nazywali szkołę swym DRUGIM DOMEM.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Małgorzata Żmuda

Skip to content