Międzyszkolny Konkurs Recytatorski w Języku Obcym

Dnia 30 maja 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wierzbicy odbyła się siódma już edycja Konkursu Recytatorskiego w Językach Obcych. Wzięło w nim udział 11 uczniów z czterech szkół, PSP w Jastrzębiu, PSP w Orońsku, PSP w Parznicach oraz PSP w Rudzie Wielkiej. Uczestnicy konkursu recytowali wiersze w języku angielskim i niemieckim.

Po zakończeniu prezentacji uczniowie udali się na mały poczęstunek. W tym czasie obradowało jury. Tegoroczne prezentacje oceniały panie: Aneta Kalita oraz Ewa Kruk. Po długich obradach ogłoszono wyniki:

I miejsce zajęła Zuzanna Kicior (PSP w Parznicach)

II miejsce zajęła Ola Seweryn (PSP w Parznicach)

III miejsce zajęła Agnieszka Brusik (PSP w Orońsku)

Wyróżnienia otrzymali: Kinga Serwa (PSP w Jastrzębiu), Dominika Przybylska (PSP w Orońsku) oraz Juliusz Kosno (PSP w Jastrzębiu).

Nagrody, ufundowane przez wójta gminy Wierzbica – pana Zdzisława Duliasa, wręczyła organizatorka konkursu – Renata Wilk. Wśród nagród znalazły się m.in. radiomagnetofon, słowniki oraz publikacje językowe. Pozostali uczestnicy otrzymali honorowe dyplomy. Pani Renata skierowała również do wszystkich obecnych gratulacje i podziękowania za trud włożony w przygotowania.

Renata Wilk

Skip to content