Laurka na Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela
Dzień Nauczyciela

Z okazji Dnia Nauczyciela poszczególne klasy przygotowały prezentacje w ramach uczniowskiego projektu Nasza laurka dla nauczycieli. Był to nowy, oryginalny pomysł na nauczycielskie święto. Miało być radośnie, kreatywnie,spontanicznie, miejscami pouczająco a chwilami zabawnie, ale przede wszystkim od serca.
Każda klasa we własnym gronie postanowiła, w czym czuje się najlepiej i co w związku z tym zaprezentuje. Forma uczniowskich prezentów dla nauczycieli była zatem bardzo różna.W programie znalazły się i poważne wiersze, i okolicznościowe rymowanki , i zabawne scenki przedstawiające szkolną rzeczywistość z przymrużeniem oka, tradycyjne laurki oraz … słodki poczęstunek. Szczególnie podobały się piosenki.W tej formie swoje prezenty na Dzień Nauczyciela przygotowały klasa 2a z solistkami Wiktorią Farbiś i Weroniką Płusą oraz obie klasy trzecie. Wszystkie prezentacje były na bardzo wysokim poziomie i gorąco je oklaskiwano. Prawdziwie wzruszające dla nauczycieli były życzenia, które przygotowała 3 b.

Uczniowie zapewniali, że wszystkie prezenty płyną ze szczerego serca i są wyrazem uczniowskiej sympatii i szacunku dla Nauczycieli. Prowadząca akademię Kornelia Gruszczyńska przekonywała, że są one stale obecne w uczniowskiej świadomości. Nawet jeżeli nie zawsze Nauczyciele je dostrzegają.
– W Dniu Nauczyciela doceniamy jak nigdy to, kim są dla nas nasi nauczyciele. Jakby to poważnie nie brzmiało, to jednak oni są naszymi autorytetami i wzorcami. Nawet, jeśli nie zawsze się do tego przyznajemy. To w dużym stopniu dzięki nim w miarę bezboleśnie przechodzimy od dzieciństwa do dojrzałości i dorosłości. Dzięki nim, chociaż niekiedy bronimy się przed tym, jak tylko możemy, w końcu nabywamy niezbędne we współczesnym świecie wiedzę i różnorodne umiejętności- mówiła Kornelia.
Na koniec głos zabrała Pani Dyrektor Iwona Kwaśniewska, która podziękowała nauczycielom za trud wkładany w pracę oraz pogratulowała uczniom wspaniałego występu.Następnie nagrodziła nauczycieli: Panią Bożenę Kopycką, Pana Tadeusza Strzechę i Pana Roberta Kasiaka Nagrodą Dyrektora Szkoły.

Skip to content