Koncert kolęd i pastorałek

KoncertJednym z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych jest śpiewanie kolęd. Chyba żaden z narodów nie może się pochwalić takim bogactwem tych pieśni, jak naród polski. 18 stycznia w kościele parafialnym mogliśmy posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Z inicjatywy nauczycieli powstał pomysł ukazania różnorodności utworów muzycznych ukazujących tematykę Bożego Narodzenia. Młodzież i dzieci z wielkim zapałem przygotowywała się do tego wydarzenia czego rezultatem i doskonałą nagrodą były gromkie brawa po każdym występie. O tym, że była to prawdziwa uczta dla duszy świadczy również fakt, wypełnienia tego dnia świątyni do ostatnich miejsc. Swoje umiejętności zaprezentował zespół wokalno- instrumentalny gimnazjalistów oraz uczniowie klas podstawowych: I c, II a, II b, III oraz V. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Artyści wykonywali od skocznych pastorałek do spokojnych staropolskich kolęd.
Pomysł koncertu kolęd i takiej formy wychwalania Pana Boga spotkał się z dużą życzliwością otoczenia, co tylko utwierdza w przekonaniu, że nie jest to ostatnie takie spotkanie. Serdeczne podziękowania należą się wszystkim wykonawcom, nauczycielom, rodzicom i wszystkim, którzy dołożyli choćby małą cegiełkę, by uświetnić to wydarzenie.

Skip to content