Kolędowanie w kościele parafialnym

         Kolędowanie Kolędowanie

         W niedzielę 24 stycznia w kościele parafialnym odbył się koncert kolęd i pastorałek z udziałem dzieci, młodzieży oraz rodziców. Wydarzenie, które miało miejsce tuż po porannej Mszy Świętej zgromadziło wielu słuchaczy.

        Na początku wystąpili najmłodsi artyści czyli przedszkolaki. Ich występ został przyjęty bardzo ciepło o czym świadczyła burza oklasków i uśmiechy zebranych. Następnie zaprezentowali się uczniowie szkoły podstawowej z rodzicami. Wszystkim występom towarzyszyło ciepłe przyjęcie i bardzo wysoki poziom wykonania. Jako ostatni wystąpili członkowie scholi parafialnej. Zaprezentowane pastorałki podtrzymały jeszcze klimat świąt i nawoływały, by trwał on w naszych sercach jak najdłużej. Na zakończenie wszyscy uczestnicy koncertu zaśpiewali wspólnie Hymn Światowych Dni Młodzieży, które w tym roku odbędą się w Krakowie. Ten utwór na koniec pozwolił wszystkim zjednoczyć się, a efekt był naprawdę piękny.

         Po wszystkich występach głos zabrał ks. Proboszcz Jan Staniewski, który podziękował wszystkim za występy, odwagę oraz zaprezentowany talent. Dla wszystkich występujących miał przygotowany słodki upominek co okazało się wspaniałym pomysłem szczególnie dla najmłodszych. Ks. Proboszcz wyraził nadzieję na kontynuację tradycji kolędowania w kościele, czemu postaramy się sprostać.

Przemysław Kowalski

Skip to content