Katecheza bożonarodzeniowa

DSC03308Tradycyjnie ostatni dzień przed świąteczną przerwą miał bardzo uroczysty charakter. Tegoroczne wigilie, te szkolne i klasowe odbyły się 22 grudnia. Inaczej niż zwykle uczniowie najpierw spotkali się w klasie w wychowawcami i zaproszonymi gośćmi. Tam miało miejsce dzielenie się opłatkiem, wspólne kolędowanie oraz spożywanie przygotowanych potraw.

Następnie wszyscy spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie odbyło się uroczyste przedstawienie opowiadające o współczesnym postrzeganiu Bożego Narodzenia. Uczniowie ukazali istotę Świąt. Z daleka od świątecznego przepychu i codziennego zabiegania przedstawiono centrum Tajemnicy Wcielenia Syna Bożego oraz różne możliwości szukania i odnajdywania Chrystusa w bożych drogowskazach. Całość scenariusza dopełniły piękne kolędy w wykonaniu uczniów klasy III A szkoły podstawowej oraz sióstr: Weroniki i Zuzanny Płusy.

Montaż słowno- muzyczny spotkał się z ciepłym przyjęciem i wynagrodził występującym trud przygotowania przedsięwzięcia. W akademii wystąpiła klasa III A-szkoły podstawowej oraz III B – gimnazjum. Nad przygotowaniem czuwali nauczyciele: Anna Budzyńska, Dorota Koselska, Małgorzata Żmuda, Monika Kwiecień, Małgorzata Fijałkowska i Przemysław Kowalski.

Po przedstawieniu bożonarodzeniowym odbyło się rodzinne kolędowanie. Na scenie zaprezentowało się 8 rodzin, które pokazały swój talent i zaśpiewały dla nas kolędy i pastorałki. Te, najbardziej znane np. „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Bosy Pastuszek” i „Dzisiaj w Betlejem”, jak i te nieznane: „Bóg narodził się” grupy Perfect, „Kolęda płynie z wysokości” rodziny Pospieszalskich, „Świeć gwiazdeczko” Arki Noego. Wszyscy artyści zostali nagrodzeni pamiątkowym aniołkiem oraz całą masą uśmiechów i oklasków od publiczności! Gratulujemy odwagi i talentu i mamy nadzieję,  że to dopiero początek współpracy szkoły z tak zdolnymi rodzinami.

Na zakończenie głos zabrała Iwona Kwaśniewska, dyrektor szkoły, która podziękowała wszystkim za przygotowanie uroczystości i złożyła serdeczne świąteczno- noworoczne życzenia.

Przemysław Kowalski

Galeria zdjęć

Skip to content