III Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy „Pomidor”

25 maja 2017r, trzeci rok z rzędu, odbył się w gimnazjum w Rudzie Wielkiej Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy.

Celem konkursu jest propagowanie wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych oraz integracja młodzieży z okolicznych gimnazjów.

Patronat nad konkursem, podobnie jak w poprzednich latach, objął pan Zdzisław Dulias – wójt gminy Wierzbica.

W konkursowe szranki stanęły w tym roku drużyny z Publicznego Gimnazjum w Parznicach, Publicznego Gimnazjum w Wierzbicy, Gimnazjum z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy i Publicznego Gimnazjum w Rudzie Wielkiej.

Tegorocznej edycji Konkursu przyświecało hasło POMIDOR. Zgodnie z tradycją tego konkursu hasło zawsze jest ze świata flory, a konkursowe zadania nawiązują do niego w swojej treści. Zawodnicy musieli , na przykład, wyznaczyć gęstość pomidora, zbadać odczyn soku pomidorowego, rozwiązać zadanie o zapobiegliwej babci, która przygotowała słoiki z przecierem pomidorowym i obdarowywała nimi różne osoby według matematycznego klucza.

W zmagania zespołów z zadaniami konkursowymi wplecione były występy szkolnego zespołu muzycznego, który zaprezentował dwie piosenki, których teksty również nawiązywały do „pomidorowej” tematyki.

W tegorocznej edycji konkursu zwyciężyła drużyna z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Parznicach. Drugie miejsce zajęli gospodarze, czyli drużyna z Publicznego Gimnazjum w Rudzie Wielkiej, a trzecie – drużyna z Publicznego Gimnazjum im. Biskupa Jana Chrapka w Wierzbicy.

Podsumowując konkurs Pani Iwona Kwaśniewska – dyrektor PG w Rudzie Wielkiej serdecznie podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w nim i zaangażowanie w rozwiązywanie zadań konkursowych. Doceniła również wysoki poziom wiedzy matematyczno – przyrodniczej uczniów.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a zwycięskie drużyny – medale.

Bożena Kopycka

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Skip to content