I Turniej Piłki Siatkowej Chłopców zorganizowany w ramach Partnerstwa Regionalnego pomiędzy Stowarzyszeniem Czarni Radom i Gminami z regionu radomskiego

13Turniej odbył się w środę 24 lutego w PG nr 13 w Radomiu. W imprezie tej uczestniczyło 13 drużyn reprezentujących gminy biorące udział w realizacji tego projektu, w tym przedstawiciele gminy Wierzbica, którą reprezentowali uczniowie z PG w Rudzie Wielkiej. Drużyna występowała w następującym składzie: Szafrański Kamil, Sasal Damian, Bućko Patryk, Farbiś Patryk,  Zbojna Dominik, Płusa Jakub, Smorągiewicz Dawid, Stępień Filip, Kruk Kacper, Kwiatkowski Krzysztof, Kruk Jakub, Kowalczyk Kacper.

Trenerem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego z naszego gimnazjum – Tadeusz Strzecha

Ze względu na dużą liczbę uczestniczących drużyn, występujących w turnieju podzielono na 3 grupy. Zwycięscy z każdej grupy waczyli o miejsca 1-3 w turnieju. Drużyny z drugiego miejsca w grupie walczyły o pozycje 4-6, z trzeciego o miejsca 7-9 , a z czwartego i piątego o miejsca 10-13. Nasz zespół znalazł się w grupie 3, a ich rywalami byli uczniowie z gmin: Wolanów, Zakrzew, Zwoleń, Garbatka Letnisko

Po zaciętych i emocjonujących pojedynkach nasi uczniowie osiągnęli następujące wyniki:

  1. Ruda Wielka- Wolanów 0:2
  2. Ruda Wielka- Zakrzew 1:1
  3. Ruda Wielka- Zwoleń 0:2
  4. Ruda Wielka- Garbatka Letnisko 2:0

Zdecydowanym faworytem w naszej grupie byli chłopcy z Wolanowa, co potwierdzili wynikami, wygrywając ze wszystkimi rywalami po 2:0. W meczu ze Zwoleniem decydującym o drugim miejscu w grupie, w drugim secie prowadziliśmy 14:13 i 15:14, ale ostatecznie przegraliśmy 15:17. Spowodowało to, że zajęliśmy 3 miejsce w swojej grupie i uzyskaliśmy możliwość walki o miejsca 7-9.

Naszymi rywalami w walce o 7 miejsce byli gimnazjaliści z Białobrzeg i Kozienic. W pierwszym meczu gładko pokonaliśmy drużynę z Kozienic 2:0. Drugi mecz z drużyną z Białobrzeg okazał się trudniejszy i ostatecznie zakończył się wynikiem 1:1, co gwarantowało nam zdobycie 7 miejsca w całym turnieju.

Turniej odbywał się w miłej i sympatycznej atmosferze. Był dobrze zorganizowany. Uczestnicy turnieju otrzymali napoje oraz słodkie przekąski, które były zagwarantowane przez organizatorów. Na imprezie pojawili się profesjonalni trenerzy siatkówki, zachęcający do kształcenia się w szkole ponadgimnazjalnej o profilu piłki siatkowej w V LO im. Romualda Traugutta. Miejmy nadzieje, że niektórzy nasi uczniowie wybiorą dalsze kształcenie właśnie w tym liceum, gdzie będą mieli możliwość podnoszenia swoich umiejętności siatkarskich.

Cały turniej wygrali gimnazjaliści z Pionek, w czym pomogli im chłopcy z Wolanowa, którzy w emocjonującym i dramatycznym secie pokonali faworyzowany zespół z Przysuchy 22:20.

Na zakończenie zwycięska drużyna otrzymała puchar z rąk Mariusza Szyszko, dyrektora zarządzającego Stowarzyszeniem Czarni Radom i prezesa klubu Cerrad Czarni Radom, a pozostali uczestnicy dostali dyplomy. Po oficjalnej ceremonii zakończenia turnieju, zawodnicy zostali zaproszeni na obiad i każdy otrzymał bilet wstępu na ligowy mecz Plus Ligii Cerrad Czarnj Radom z MKS-em Będzin.

Tadeusz Strzecha

Galeria zdjęć

Skip to content