Gdzie jest Twoje Betlejem?

Jasełka

Tradycją naszej szkoły są spotkania wigilijne w klasach poprzedzone wspólnym kolędowaniem i obejrzeniem specjalnie przygotowanych jasełek.
Tegoroczne świąteczne obchody miały miejsce 19 grudnia. Od samego rana czuć było klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W klasach przygotowywano wigilijne potrawy oraz miejsce dla zaproszonych gości. Następnie wszyscy udali się na salę gimnastyczną gdzie o godzinie 9.00 obejrzeć można było jasełka przygotowane przez uczniów klasy II B szkoły podstawowej oraz trzecioklasistów z gimnazjum. Uczniowie w tym roku postanowili ukazać jak odbywa się walka dobra ze złem oraz, że każdy powinien w drugim człowieku odnaleźć Pana Boga.

Po szkolnych jasełkach swoją wersje świąt przedstawili pensjonariusze z Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy. Ich kolędowanie zostało przyjęte jak zawsze z olbrzymim entuzjazmem.
Kolejnym punktem programu było wystąpienie laureatów szkolnego konkursu kolęd i pastorałek w szkole podstawowej. Po nich na występ zdecydowali się nauczyciele obu szkół. Udowodnili, że „śpiewać każdy może” oraz, że i oni nie boją się wystąpień, za co dostali gromkie brawa.
Na zakończenie każdy udał się do swojej klasy, gdzie tradycyjnie nastąpiło składanie życzeń, dzielenie się opłatkiem i wspólny posiłek.

Skip to content