Festyn Rodzinny pod hasłem „Ruda stawia na zdrowie”

Festyn rodzinny
W minioną niedzielę w Zespole Szkół w Rudzie Wielkiej odbył się festyn rodzinny. Był on doskonałą okazją do uczczenia trzech świąt: Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Oprócz integracji rodzinnej i środowiskowej na festynie podsumowano kilkumiesięczny projekt realizowany w Publicznej Szkole Podstawowej „ Ruda stawia na zdrowie” oraz zaprezentowano pokazy fizyczne, chemiczne, biologiczne, łamigłówki matematyczne przygotowane przez uczniów gimnazjum.


W części artystycznej najmłodsi śpiewali o zdrowiu, prezentowali inscenizacje wybranych wierszy na temat zdrowia, higieny i kultury. Nie zabrakło również twórczości własnej – uczniowie przekazali treści profilaktyczne w formie rapowanki. Za osiągnięcia w konkursach w ramach w/w projektu dzieciom wręczono nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wierzbicy.
Uczniowie starszych klas zaprezentowali tańce z różnych krajów, m.in. z Włoch czy Grecji, śpiewali piosenki włoskie, żeglarskie, biesiadne, recytowali wiersze i bawili widzów scenkami kabaretowymi.
W sali gimnastycznej uczniowie gimnazjum przygotowali stanowiska naukowe. Można było zgłębić widzę z zakresu fizyki, chemii, biologii czy matematyki. Uczestnicy festynu mogli poprzez zabawę zdobyć informacje o tym, czy cytryna jest dobrym przewodnikiem prądu, czym jest ciecz newtonowska, na czym polega zjawisko załamania światła, obejrzeć świat pod mikroskopem, a także zmierzyć się z zagadkami matematycznymi.
Rodzice zadbali o stronę kulinarną, przygotowali stoiska z domowym ciastem, swojskim jedzeniem oraz grillem.
Organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, m.in.: zjeżdżalnie, bańki mydlane, paintball, malowanie twarzy, czy loterię fantową. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Mamy nadzieję , że będą kolejne takie imprezy.

Organizatorzy projektu „Ruda stawia na zdrowie” serdecznie dziękują Gminnej Komisji Problemów Alkoholowych w Wierzbicy za ufundowanie nagród dla zwycięzców konkursów organizowanych w ramach projektu.
Kliknij, aby zobaczyć galerię

 

Skip to content