Dzień Wolontariusza

Nasze gimnazjum wzięło udział w Gali Wolontariatu zorganizowanej przez Centrum Wolontariatu w Kowali, które odbyło się 5 grudnia bieżącego roku w świetlicy środowiskowej „Szansa”.

Tegoroczna Gala Wolontariatu przebiegała pod hasłem ,,Piękno rodzi się w sercu, odbija w oczach i żyje w uczynkach’’. Na uroczystość przybyli wolontariusze wraz z koordynatorami szkolnych klubów wolontariusza, dyrektorzy szkół, lokalna władza, sympatycy wolontariatu. Wolontariuszki z Hiszpanii Tani i Carla opowiedziały nam o swojej pracy wolontarystycznej.

Gościem specjalnym Gali był 21 letni Paweł Figarski, z ośmioletnim doświadczeniem w wolontariacie. Laureat konkursu Ośmiu Wspaniałych oraz Wolontariusz Roku 2015. Pan Paweł opowiedział nam, jaki wpływ na jego życie miał wolontariat. Przed gośćmi wystąpiła również absolwentka szkoły muzycznej w klasie skrzypiec i tegoroczna maturzystka, multiinstrumentalistka, kompozytorka i autorka własnych utworów, laureatka wielu konkursów wokalnych Zuza Gadowska. Uroczystości towarzyszyła animatorka zabaw pani Kasia Kiraga Drewniak, która przygotowała specjalnie dla gości kolorowe, pełne wrażeń zabawy: w uśmiech, czyli jak przegonić muchy w nosie i zabawę w lustro, czyli jak przekazać sobie dużo ciepła i dobrej energii.

Każdy szkolny i młodzieżowy klub wolontariusza otrzymał dyplom, kalendarz i sztalugę. Wręczone zostały również medale dla wyróżnionych wolontariuszy. W naszej szkole wyróżniony został Jakub Sadowski- uczeń klasy 3b.

Na zakończenie goście mogli skosztować tortu i słodkiego poczęstunku.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcają swój czas, zaangażowanie i wysiłek, bezinteresownie pomagając innym, życzymy jak największej satysfakcji z pracy, cierpliwości – tak potrzebnej oraz spełnienia marzeń, realizacji zamierzonych celów, a przede wszystkim tego, aby każdy dobry uczynek i każde dobre słowo wracało do Was dając siłę do dalszej pracy. A nam pozostałym – abyśmy jak najczęściej potrafili być bezinteresowni.

Renata Wilk

Zapraszamy do galerii

Skip to content