Dzień Projektów

 

Dzień Projektów7 marca 2015 r. odbył się, już po raz kolejny w historii gimnazjum, Dzień Projektów Edukacyjnych. Uczniowie klas drugich, w obecności dyrekcji szkoły, swoich wychowawców, nauczycieli – opiekunów i kolegów z pozostałych klas gimnazjalnych prezentowali efekty swojej pracy.
Uczniowie podzieleni na 7 grup, pod kierunkiem nauczycieli – opiekunów, wykonali i zaprezentowali swoje efekty kilkumiesięcznej pracy.


Jako pierwsza zaprezentowała się grupa pod nadzorem pani Izabeli Gorazińskiej. Uczniowie przenieśli nas do starożytnego Egiptu, Grecji i Rzymu. Opowiedzieli nam o najważniejszych osiągnięciach i wynalazkach tego okresu.
Następna grupa pokazała nam, jak urządzony jest dzisiejszy świat, który jest pełen kataklizmu i krzywdy ludzkiej. Uczennice przybliży nam makabryczną historię świata. Po obejrzeniu tego projektu na pewno większośc z nas zaczęła się zastanawiać: Czy przypadkiem wszystko idzie w dobrym kierunku?, Czy to jakimi ludźmi jesteśmy,  dobrze wpływa na zmieniający się świat?. Opiekunem grupy była Pani Izabela Gorazińska.
Zespół Pani Bożeny Kopyckiej postanowił przybliżyć nam tajniki szyfrowania i deszyfrowania wiadomości. Dziewczęta opowiedziały nam o ogromnym ich znaczeniu w historii świata i ludzkości.
Kolejny zespół pokazał nam pięć żywiołów ziemi. Chłopcy dokładnie przybliżyli, które z nich jest najniebezpieczniejsze i opisali ich procesy przejawiania się oraz uświadomili, dlaczego tak bardzo zagrażają życiu. Opiekunem grupy była pani Anna Budzyńska.
Następna grupa pod nadzorem pani Renaty Wilk postanowiła przenieść nas w świat pełen magii i czasu – świat realnej bajki do największego na świecie pałacu królewskiego, w którym mieszka rodzina królewska.
Jako szósta zaprezentowała się grupa chłopców pod opieką pana Tadeusza Strzechy. Uczniowie przybliżyli nam nie tylko historię piłki nożnej, ale próbowali przekonać widownię, dlaczego akurat ona jest najciekawszym i ulubionym sportem większości chłopców.
Ostatni zespół zgodnie z tematem swojego projektu: „Jakim językiem mówią politycy?” wskazali najbardziej typowe i charakterystyczne cechy wypowiedzi najważniejszych postaci z polskiej współczesnej sceny politycznej. Uczniowie dokonali swoistej syntezy trendów zamiennych dla tych wypowiedzi. Opiekunem grupy był pan Robert Kasiak.
Po wszystkich wystąpieniach głos zabrała Iwona Kwaśniewska, dyrektor szkoły, która podziękowała za wszystkie wystąpienia.

Galeria zdjęć

Skip to content