Dzień projektów

23 lutego 2018 roku odbyły się prezentacje projektów edukacyjnych w naszej szkole. Tegoroczne projekty rozpoczęły się od założenia własnej firmy. O tym, jak założyć i zarejestrować firmę oraz o jej zarobkach i wydatkach opowiedzieli Kacper, Paweł, Oskar, Michał i Dawid, czyli grupa, którą opiekowała się p. Izabela Gorazińska – Kasiak.

Kolejna prezentacja dotyczyła brytyjskiej kuchni, która nie jest uważana za smaczną. Dania mają opinię mdłych i pozbawionych smaku. O tym, że warto jednak zapoznać się z typowymi angielskimi potrawami i przekonać się, że zła renoma angielskiej kuchni to nic więcej, jak tylko kolejny stereotyp przekonali nas: Ola, Tomek i Filip, którzy zaprezentowali typowe dania kuchni brytyjskiej oraz angielskie słówka i wyrażenia związane z gotowaniem i przyrządzaniem potraw.

Projekt został przygotowany pod opieką p. Renaty Wilk.

Kolejne grupy projektowe, którymi opiekowała się p. Anna Budzyńska, zabierały nas na pięciodniową wycieczkę w Bieszczady. Członkowie grupy: Asia, Piotr i Weronika przedstawili koszty wycieczki, atrakcje oraz ciekawostki na temat tego miejsca. Angelika, Karolina, Ala, Szymon i Mateusz zabrali nas w podróż do Białki Tatrzańskiej, przekonując, że w Polsce jest wiele pięknych miejsc wartych zobaczenia. Jak to mówią „Cudze chwalicie, swego nie znacie”.

Ostatnia grupa projektowa zaprezentowała informacje na temat pomiarów. O tym, jak dokonywano pomiarów odległości skoro nie istniały urządzenia takie jak, linijka, czy ekierka oraz jednostki, opowiedzieli nam – Julia, Paulina, Kinga, Kuba i Mateusz, czyli grupa projektowa p. Bożeny Kopyckiej.

Renata Wilk

,,/
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Skip to content