Dzień Edukacji Narodowej

 

13 października 2017r. świętowano w Publicznej Szkole Podstawowej w Rudzie Wielkiej Dzień Edukacji Narodowej.  Uroczystość tę zaszczycili swoją obecnością  emerytowani nauczyciele, którzy kiedyś pracowali w szkole w Rudzie Wielkiej. Obecni byli również przedstawiciele władz naszej gminy na czele z Panem Wójtem Zdzisławem Duliasem.

Podczas tej szkolnej uroczystości wypowiedzianych zostało wiele wspaniałych życzeń, gratulacji i podziękowań dla nauczycieli.

Uczniowie uczcili to szkolne święto tak, jak umieją najlepiej –  wierszem i piosenką. Szczególną sympatię zebranych wzbudzili najmłodsi, którzy zaprezentowali scenki z życia szkolnego i wykonali wesołe piosenki tematycznie związane ze szkołą. Swoje „trzy grosze” dorzucił szkolny kabaret BIS, wywołując uśmiech na twarzach zebranych.

Jednym z najważniejszych uczestników uroczystości był Pan Tadeusz Strzecha – wieloletni nauczyciel szkoły w Rudzie Wielkiej, który przeszedł na emeryturę we wrześniu bieżącego roku. Dzień Nauczyciela stał się okazją do wyrażenia mu,  przez całą społeczność szkolną oraz władze gminy, podziękowań za pracę i złożenia serdecznych życzeń na nowy etap życia. Niezwykle sympatycznie pożegnali się z Panem Tadeuszem jego młodsi koledzy –  nauczyciele. Z racji tego, że przez wiele lat uczył wychowania fizycznego, wykonali, przebrani w stroje sportowe, piłkarski przebój, pt. „Futbol”. Na pamiątkę od pracowników szkoły Pan Tadeusz otrzymał piłkę nożną z ich podpisami.

Uroczystość zakończyła się wręczeniem wyróżnionym nauczycielom i pracownikom obsługi nagród przez Panią Dyrektor Iwonę Kwaśniewską oraz odśpiewaniem gromkiego „Sto lat” dla wszystkich nagrodzonych.

Bożena Kopycka

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Skip to content