„Chwała na wysokości Bogu”

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który przypomina o cudzie przyjścia na ziemię Jezusa. Ta historia ukazuje nam kilka tajemnic naszej wiary. Po pierwsze dotyka tajemnicy Trójcy Świętej, a przede wszystkim Ojca i Syna, a po drugie odpowiada na pytanie: kim jest Jezus? Dlatego corocznie również w naszej szkole wyśpiewaliśmy kolędę „Bóg się rodzi”, gdzie w refrenie wyrażamy radość i hasło jasełek: „Chwała na wysokości Bogu”.

Tegoroczne uroczystości obyły się 22 grudnia o godzinie 11. W wypełnionej nauczycielami, gośćmi, rodzicami oraz uczniami sali gimnastycznej widzowie obejrzeli tradycyjne przedstawienie bożonarodzeniowe, by móc na nowo poczuć niepokój Maryi i Józefa, konsekwencje grzechu pierwszych ludzi, historię pasterzy, królów oraz Heroda. Nie zabrakło również humorystycznych dialogów, co ułatwiło przybliżenie Tradycji Świąt najmłodszym.

Całość dopełniały piękne śpiewy anielskiego w tym dniu chóru pod batutą
p. D. Kwaśniewskiej przy akompaniamencie gitary, keyboardu oraz perkusji. Widzowie obserwując poszczególne sceny mogli poczuć się jak w Betlejem ze względu na wspaniałą scenografię przygotowaną przez panie: M. Fijałkowską oraz A. Sieczkę. Trudu przygotowania jasełek podjęła się klasa VII a oraz trzy osoby z klas V pod kierunkiem p. M. Żmudy oraz p. P. Kowalskiego. Należy również podkreślić wkład uczniów i pomoc p. M. Walkiewicz w wykonaniu kostiumów.

Mamy nadzieję, że Jezus, który narodził się w Betlejem, Emmanuel-Bóg z nami przyniósł radość i pokój, które pozostaną w nas na długo i będziemy mogli dzielić się nimi jeszcze długo także
w murach naszej szkoły.

Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Iwona Kwaśniewska, która złożyła zebranym najlepsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt oraz szczęśliwego nowego roku. Po tych słowach nastąpiło tradycyjne przełamanie opłatkiem oraz wspólne kolędowanie.

Przemysław Kowalski

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Skip to content