Zaułek Kultury – Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

4 kwietnia 2024 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Orła Białego w Rudzie Wielkiej odbyła się szósta edycja imprezy Zaułek Kultury. Tegoroczne spotkanie było poświęcone świętu obchodzonemu 2 kwietnia, czyli Międzynarodowemu Dniu Książki dla Dzieci. Formuła Zaułka opiera się na występach dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli w wielu dziedzinach: muzyka, taniec, literatura, kabaret, sztuka i film. Głównym celem było przybliżenie dorobku wybitnych pisarzy, zachęcanie do spędzania czasu z książką-przyjaciółką.

Na bogaty program imprezy składały się piękne piosenki o książkach, baśniach, kołysanki, wiersze, interpretacje ruchowe do piosenki w wykonaniu grupy przedszkolnej Kubusie Puchatki, wzruszający taniec księżniczek z tatusiami, film prezentujący ulubione książki z dzieciństwa nauczycieli, kabaret o trudnej formie słuchowiska radiowego oraz widowiskowa inscenizacja baśni „Kot w butach” przygotowana przez rodziców. Wszystko to na tle pięknej, baśniowej scenografii.

Po raz kolejny organizatorzy zaproponowali dzieciom konkurs plastyczny „Ulubiona postać z książki dla dzieci”. Powstały przepiękne prace, które ozdobiły szkolny korytarz. Najlepsze zostały nagrodzone książkami ufundowanymi przez patronów honorowych imprezy: Starostę Powiatu Radomskiego Waldemara Trelkę i Wójta Gminy Wierzbica Zdzisława Duliasa.

Podczas imprezy wolontariusze prowadzili zbiórkę pieniędzy na zakup książek do szkolnej biblioteki. Za każdą złotówkę serdecznie dziękujemy.

Mamy nadzieję, że to spotkanie rozbudziło apetyty na więcej kontaktów z książkami. Książka to przyjemność. Przywilej, a także przygoda.

Dziękujemy za obecność, za wiele miłych reakcji, za uśmiechy i ciepłe słowa. Przez kilka tygodni pracy przy Zaułku doświadczyliśmy, zresztą, jak zawsze, mnóstwa serdeczności, wsparcia, pomocy. Zawsze entuzjastycznie przyjmujecie Państwo nasze propozycje współpracy. Za to z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy dzisiaj uświetnili tę imprezę – od przedszkolaków, uczniów naszej szkoły, przez absolwentów śpiewających i grających, po rodziców – grających, śpiewających, tańczących i świetnie bawiących publiczność oraz nauczycieli – nasze koleżanki, które wspierały, pomagały. Szczególne podziękowania dla dyrekcji – p. Elżbiety Nowak i p. Małgorzaty Piszczek za zaufanie i wsparcie, dla Wójta Gminy Wierzbica Zdzisława Duliasa i Starosty Powiatu Radomskiego Waldemara Trelki za honorowy patronat. Zawsze możemy liczyć również na p. Tomasza Kucę, który utrwala te wszystkie wyjątkowe występy i p. Piotra Plewińskiego, któremu zawdzięczamy plakaty, zaproszenia i pamiątkowe kubki.

Dziękujemy!

Dorota Kwaśniewska

Przemysław Kowalski

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Skip to content