Wycieczka klas VII i VIII

W czwartek 23 listopada 2023 roku uczniowie klas VII i VIII pod opieką p. Wioletty Kosowskiej, p. Agnieszki Tomczyk, p. Moniki Kwiecień wybrali się do Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu na spektakl, pt. „Zemsta”. Sztuka jest adaptacją jednego z najbardziej znanych utworów hrabiego Aleksandra Fredry.

„Zemsta” to ponadczasowa opowieść o sąsiedzkim sporze o mur graniczny między Cześnikiem i Rejentem. Każdy z nich ma „swoją  rację”, do której chce przekonać innych. To również historia miłości i namiętności, która wbrew wszystkiemu, z każdym dniem jest coraz silniejsza.

Inscenizacja w reżyserii Pawła Świątka okazała się bardzo oryginalna. Akcja została przeniesiona z dziewiętnastowiecznego oryginału do realiów późnego PRL-u. Współczesna była też scenografia, kostiumy i muzyka. To z pewnością jeden ze sposobów na dotarcie z klasycznym, wierszowanym tekstem do młodego pokolenia. Przesłanie „Zemsty” jest jednak niezmienne i stale aktualne mimo upływu lat. To ciągle opowieść o nas samych i niczym w zwierciadle odbija nasze przywary.

Wioletta Kosowska

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Skip to content