Wycieczka do Łodzi

Zdjęcie grupowe

20 maja uczniowie klas 5a, 7a,7b i 8a wraz z opiekunami p. Renatą Wilk, p. Martą Walkiewicz i p. Magdaleną Gołębiowską udali się na jednodniową wycieczkę do Łodzi.

Pierwszym punktem wycieczki był pobyt w Centrum Nauki i Techniki, gdzie uczniowie mogli zobaczyć 150 stanowisk naukowych i eksponatów na ponad 8.000 m2 powierzchni wystawienniczej. Czyż trzeba więcej słów? Centrum składa się z trzech ścieżek dydaktycznych: „Przetwarzanie energii”, „Rozwój wiedzy i cywilizacji” oraz „Mikroświat — makroświat”. Na zakończenie uczniowie udali się na taras widokowy, z którego podziwiali panoramę Łodzi.

Kolejnym punktem wycieczki był spacer Ulicą Piotrkowska, jedna z najdłuższych ulic handlowych w Europie, wzdłuż której w XIX wieku rozwijało się miasteczko.

Żądni przygód udaliśmy się do MUZEUM KINEMATOGRAFI, gdzie została przedstawiona lekcja muzealna pt.: „FILMOWE EFEKTY SPECJALNE”. Uczniowie poznali najpopularniejsze techniki tworzenia zdjęć trikowych, ich zastosowanie w kinie i telewizji oraz prześledzili ich rozwój na przestrzeni lat. Lekcja ilustrowana była zdjęciami oraz fragmentami wybranych filmów z różnych gatunków wykorzystujących efekty specjalne. Uczniowie wykazali się bardzo duża wiedzą w tym zakresie odpowiadając na wszystkie zadane pytania przez przewodnika.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w „Eksperymentarium”, gdzie mogliśmy poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia poprzez zabawę. Oglądając wystawy  mogliśmy sprawdzić możliwości swojego intelektu, przetestować poczucie humoru i doświadczyć rzeczy niemożliwych!!

BAWILIŚMY SIĘ DOSKONALE!!

 Szczęśliwi i pełni wrażeń po bardzo aktywnym dniu szczęśliwie wróciliśmy do Rudy Wielkiej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Skip to content