Wizyta w Ośrodku Adopcyjnym dla zwierząt w Wierzbicy.

Azyl dla bezdomnych zwierząt. Miejsce, gdzie nieważna jest metryka, ani wygląd. To miejsce, w którym każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę.

20 listopada przedstawiciele Szkolnego Klubu Wolontariusza udali się z wizytą do Ośrodka adopcyjnego dla zwierząt w Wierzbicy, aby przekazać zebraną karmę. Ta wizyta to znakomity przykład na to, że już od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do innych. Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt – by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, wrażliwość na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym; by uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, które tego domu niestety nie mają.

Szkolną delegację powitała opiekunka ośrodka Pani Małgorzata Kołodziejczyk, która opowiedziała między innymi o funkcjonowaniu instytucji. Najważniejszą lekcją było to, że zwierzęta to nie są zabawki, z których można zrezygnować, kiedy minie czas pierwszej fascynacji. Posiadanie psa czy kota to nie tylko przyjemność, ale także obowiązek wobec niewątpliwie słabszej istoty.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przynosili karmę i zachęcamy do udzielania pomocy bezdomnym zwierzętom. Dzięki temu uczymy się przyjaznego stosunku do innych stworzeń i tego, jak wiele zależy od naszej dobrej woli.

A może ktoś z Was zdecyduje się na adopcję? Na dom, miłość i pieszczoty czeka wiele pięknych psiaków i kociaków!

Opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza 
Renata Wilk
Skip to content