Uroczyste ślubowanie klasy I

     29 października 2019 roku odbyła się ważna uroczystość ślubowania uczniów pierwszej klasy. O godzinie 9.00 dyrekcja, nauczyciele, uczniowie,  rodzice pierwszoklasistów oraz zaproszeni goście zgromadzili się na sali gimnastycznej. Wprowadzono poczet  flagowy i został odśpiewany hymn państwowy.

 Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, w którym  zdali pierwszy egzamin na ucznia. Śpiewająco odpowiadali na pytania dotyczące naszej ojczyzny, nauki oraz zasad zachowania, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że egzamin pięknie zdali i  mogą zostać przyjęci do grona społeczności szkolnej. Odbyło się ślubowanie pierwszaków i pasowanie każdego dziecka przez dyrektor szkoły panią Elżbietę Nowak na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Wielkiej. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom.
Ten dzień był bardzo miły i pełen niezapomnianych wrażeń. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w  nauce, by każdy dzień w szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w gronie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

Dorota Koselska

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Skip to content