Szlachetna Paczka

​Szkolny Klub Wolontariusza Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rudzie Wielkiej po raz kolejny przystąpił do ogólnopolskiego projektu społecznego – Szlachetna Paczka – organizowanego przez Stowarzyszenie Wiosna, którego głównym celem jest materialna i mentalna pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Wybraliśmy rodzinę pana Marka.

Historia Rodziny

Pan Marek ma obecnie 63 lata. Jest osobą schorowaną i samotną. Ma wycięty kawałek języka ze względu na nowotwór, obcięte palce u stóp ze względu na chorobę Buergera. Przez amputowane palce ma problemy z chodzeniem. Kilka razy wypadło mu biodro. Jego sytuacja pogorszyła się kiedy pojawiły się problemy ze zdrowiem. Bardzo rzadko wychodzi na zewnątrz. Większość czasu spędza w domu. Przed chorobami pan Marek zajmował się różnymi pracami dorywczymi. Teraz stara się zajmować sobie czas majsterkując, zajmując się zielenią i drobnymi pracami w domu. Pan Marek bardzo lubi czytać książki historyczne.

Codzienność Rodziny

Pan Marek każdy dzień spędza w domu ze względu na swoje choroby. Stara się znajdować sobie zajęcia. Lubi majsterkować i czytać książki historyczne. Sam nie poradziłby sobie z obowiązkami domowymi dlatego przychodzi do niego codziennie na 2 godziny pani z MOPSu, która sprząta, gotuje, pierze, rozmawia z panem Markiem. Pan Marek cieszy się, że pomimo swoich problemów zdrowotnych jakoś sobie radzi. Marzy o tym, żeby jego zdrowie się poprawiło. Przychody pana Marka wynoszą 750 zł miesięcznie. Po odliczeniu kosztów utrzymania i leków w kwocie 624 zł pozostaje 126 zł miesięcznie na życie.

Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

1. Brodzik z prysznicem

Prysznic jest uszkodzony, a brodzik wymaga wymiany ze względu na stan.

2. Barierka

Pan Marek ma kłopoty z chodzeniem i zapobiegnie to przewróceniu się.

3. Garnki

Obecne garnki są już stare i zużyte.

Pozostałe potrzeby Rodziny

Żywność trwała:

Herbata, makaron, cukier, olej, mąka, konserwy mięsne, konserwy rybne.

Środki czystości:

Mydło / żel myjący, szampon, proszek do prania, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące (płyn do prania, płyn do płukania).

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego

Uwagi:

Obecna lodówka i mikrofalówka jest w słabym stanie. Są to już bardzo stare sprzęty. Zachęcamy do zakupu lodówki i mikrofalówki.

Zapraszamy do pomocy!

Opiekun SKW

Renata Wilk

Skip to content