Podsumowanie projektu „Nakręceni na czytanie”

9 czerwca 2017r. odbyła się uroczysta akademia podsumowująca projekt czytelniczy „Nakręceni na czytanie” realizowany w bieżącym roku szkolnym. Głównymi celami podjętych działań było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, zwrócenie uwagi, że książka może być ciekawa, a czytanie może stać się pasją.

Klasy czwarte przygotowały program artystyczny, który miał charakter wiadomości w formie „Teleexpressu”. Prowadząca program Emilia Tomczyk, zza „szklanego” ekranu , zapowiedziała reportaż o czytelnictwie uczniów zrealizowany w bibliotece Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Wielkiej. Następnie dziennikarz muzyczny Igor Staszewski opowiedział o nowych talentach na polskiej scenie i zapowiedział teledysk „Pociąg do książek”. Kolejny reportaż to rozprawa sądowa, w której oskarżona była książka (Natalia Malaczewska). Świadkowie obrony – bibliotekarka(Marianna Nowak) ,przypadkowy uczeń poproszony z publiczności swoimi argumentami udowodnili, że książka jest potrzebna. W rezultacie sędzia (Aleksandra Kucy) uniewinniła oskarżoną i dodała, iż spełnia ona ważną rolę w życiu człowieka, nie można z niej zrezygnować, należy ją czytać i szanować.

Na zakończenie pani dyrektor Iwona Kwaśniewska wręczyła dyplomy i nagrody laureatom konkursów związanych z czytelnictwem.

Agnieszka Tomczyk

Skip to content