Pasowanie na czytelnika

Dnia 7 marca 2023r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika biblioteki szkolnej uczniów z klasy I. Dla uczniów nadszedł kolejny ważny dzień.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej. To wydarzenie na stałe zapisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję przez uczennice z klasy 5 i 6a działające w aktywie bibliotecznym została przygotowana krótka część artystyczna, podczas której uczniowie z klasy I odgadywali bajkowe zagadki.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani Dyrektor Elżbiety i Małgorzaty złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Następnie nastąpiło pasowanie na czytelnika. Nasi nowi czytelnicy otrzymali książki, zakładki oraz dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu.

Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Monika Kwiecień

Skip to content