Międzyszkolny Konkurs Polonistyczny

„Z MITOLOGIĄ NA TY” – pod takim hasłem odbyła się II Edycja Międzyszkolnego Konkursu Polonistycznego dla uczniów klas V – VI. Do PSP w Rudzie Wielkiej zjechali bogowie z samego Olimpu. Prym wiódł gromowładny Zeus w otoczeniu Hadesa, posłańca bogów – Hermesa, Demeter, boginek oraz nimf strumieni i drzew.
Do rywalizacji stanęły dwa zespoły – PSP w Polanach i PSP w Rudzie Wielkiej. Trzyosobowe drużyny musiały wykazać się wiedzą z zakresu mitologii, znajomością mitów i związków frazeologicznych z nich pochodzących. Konkurs składał się z pięciu konkurencji oraz występu artystycznego – inscenizacji wybranego mitu. W trakcie konkurencji publiczność mogła obejrzeć prezentacje dotyczące teatru antycznego, architektury i sztuki greckiej. W tle można było podziwiać maski greckie, kolumny w różnych stylach. Poszczególne konkurencje oceniało jury. Rywalizacja była wyrównana, obydwie drużyny wykazały się ogromną wiedzą mitologiczną. Jednak lepszą okazała się drużyna z PSP w Rudzie Wielkiej. Zwycięzcy otrzymali z rąk Pani Dyrektor Iwony Kwaśniewskiej nagrody książkowe i dyplomy. Całość dopełnił słodki poczęstunek w postaci pączków ufundowanych przez Cukiernię i Piekarnię „MAK” w Kowali. Soczki zakupili Państwo Renata i Waldemar Zawisza z Rudy Wielkiej.
Konkurs był ciekawą lekcją, zachęcającą uczniów do sięgnięcia po „Mitologię” Jana Parandowskiego. Mamy nadzieję, że w przyszłości odbędzie się kolejna edycja tegoż konkursu.

Agnieszka Tomczyk, Małgorzata Wrzesień, Wiola Kosowska

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Skip to content