Męski świat

Zaułek Kultury to impreza, która już na stałe wpisała się w szkolny kalendarz imprez. We wtorek 10 marca mieliśmy okazję uczestniczyć już  w jej czwartej edycji. Po walentynkach, dniu kobiet oraz dniu dziecka mieliśmy okazję świętować dzień mężczyzny. To wydarzenie kulturalne odbywa się na coraz to większą skalę, o czym świadczą honorowe patronaty starosty radomskiego Waldemara Trelki i wójta gminy Wierzbica Zdzisława Duliasa. Na początku imprezę otworzyła p. dyrektor Elżbieta Nowak, która powitała przybyłych gości, a wśród nich:

  • Starostę radomskiego Waldemara Trelkę;
  • Panią sekretarz gminy Wierzbica Renatę  Leśniewską;
  • Panią radną powiatu radomskiego Małgorzatę Klocek;
  • Panią Marlenę Mikus, wiceprzewodniczącą GKRPA;

oraz Dyrektorów placówek oświatowych z gminy Wierzbica, którzy licznie odpowiedzieli na zaproszenie organizatorów.

            Hasłem tegorocznego Zaułka Kultury był: „The Men’s World”. W programie znalazły się występy muzyczne, instrumentalne, taneczne, poetyckie i kabaretowe. A to wszystko
w wykonaniu naszych uczniów, rodziców, absolwentów i zaproszonych gości. Zgodnie
z planem męskie utwory rozgrzewały publiczność , a chór postarał się, by każdy znalazł coś dla siebie. O dobrą zabawę zadbał kabaret BIS, który w dwóch skeczach pokazał, czego pragną mężczyźni i jakie trudności towarzyszą im na co dzień.

Dużo ożywienia wprowadzili też zaproszeni goście: p. Mikołaj Makowski założyciel Kuźni Borzywoj, który opowiedział o rekonstrukcji historycznej i towarzyszącym jej pasjom oraz
p. Mirosław Ordowicz pasjonat modelarstwa samolotów wojskowych.

Wielkim zaangażowaniem wykazali się również rodzice- przyjaciele naszej szkoły, którzy czynnie wzięli udział w przygotowaniu Zaułka Kultury. Panie wystąpiły na naszej scenie oraz znacznie przyczyniły się do przygotowania dekoracji i kiermaszu. Mamy naszych uczniów wcieliły się w tańcu w rolę Wilm i w brawurowy sposób odegrały role kobiet w epoce kamienia łupanego.

Gośćmi specjalnymi były dzieci z Gminnego Przedszkola Publicznego w Rudzie Wielkiej, które wyśpiewały wielką miłość do swoich tatusiów oraz zaprezentowały taniec
w kapeluszach. Po nich okazję do występu miały panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Zaśpiewały one znany hit „Takiego Janicka”, który w regionalnych strojach niósł się naprawdę bardzo daleko.

Ciekawą formą opowiedzenia o tym, co nasi uczniowie wiedzą o mężczyznach był specjalnie nagrany na tę okoliczność film, który rozbawił niektórych do łez.

Wiele pozytywnych emocji towarzyszyło pokazowi tańca street dance w wykonaniu członków Radomskiego Kolektywu. Grupa, która zawodowo zajmuje się tańcem jeżdżąc po całym świecie rozgrzała publiczność do czerwoności, a oklaskom nie było końca.

Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz wielkanocny zorganizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem „Nasza Ruda”. Podczas imprezy udało się zebrać dużą sumę pieniędzy, która wspomoże leczenie chorej na demencję dziecięcą Alicji, mieszkanki sąsiedniej gminy.

            Kolejny Zaułek Kultury przyniósł wiele pozytywnych głosów i reakcji, co daje nadzieję, że w przyszłym roku przeżyjemy kolejną, piątą edycję- mały jubileusz i okazję do świętowania… czego? To się jeszcze okaże J

Zapraszamy na facebooka ANFITO- https://www.facebook.com/anfito.tomasz.kuca/?epa=SEARCH_BOX

Zapraszamy do galerii zdjęć

Organizatorzy

Skip to content