Listopadowe szanty!

Odpowiadając na coroczne zaproszenie, 15 listopada udajemy się do Kozienic, by w tamtejszym Ogródku Jordanowskim wziąć udział w XX Festiwalu Piosenki Żeglarskiej.

Jak zwykle należy tu podkreślić wzorową organizację wydarzenia oraz bardzo wysoki poziom wykonań i dużą konkurencję. Przygotowania dały rezultaty. Dzieci i młodzież z Rudy Wielkiej zaprezentowali się znakomicie. Nie dość powiedzieć, że w każdej reprezentowanej kategorii zajęły miejsca na podium, to nawet nie zeszły poniżej drugiego jego stopnia. W kategorii zespoły szkoły podstawowe I-III zespół wykonał piosenkę „Wzywa Cię morze” i zajął II miejsce.

W kategorii klas IV nasza reprezentacja zdobyła I miejsce. Dziewczęta zaprezentowały utwór: „Gdyński port”. Starsze koleżanki w kategorii duety klas IV-VIII również wyśpiewały pierwszą nagrodę wykonując piosenkę pt.: „Biegniemy brzegiem oceanu”.

Wśród solowych występów kategorii VII-VIII zaprezentował się Kamil Czubak, który zagrał i wyśpiewał sobie pierwszą nagrodę w szancie „Łódki”. Za swój występ otrzymał nagrodę specjalną w postaci kursu na żeglarza jachtowego.

Publiczną Szkołę Podstawową im. Orła Białego w Rudzie Wielkiej reprezentowali: Anna Gucwa, Zuzanna Kapusta, Amelia Pyzara, Maria Szczerbińska, Maria Wnukowska, Magdalena Wnukowska, Lena Farbiś, Oliwia Boryczka i Kamil Czubak. Opiekę artystyczną nad uczniami sprawowali: p. Dorota Kwaśniewska i p. Przemek Kowalski.

Najlepszym podsumowaniem festiwalu były uśmiechy naszych dzieci, które nie schodziły z ich twarzy, aż do momentu powrotu i pewnie jeszcze długo po nim. Warto było poświęcić środowe popołudnie, by kolejny raz móc przeżyć wspaniałe emocje i uczestniczyć we wspólnym spotkaniu z piosenką żeglarską.

Zdjęcia autorstwa organizatorów: Ognisko Pracy Pozaszkolnej Ogródek Jordanowski w Kozienicach.

Przemysław Kowalski

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Skip to content