Gminne obchody Święta Niepodległości

Uczniowie

Święto Niepodległości to najważniejsze polskie święto narodowe. To święto radości i dumy narodowej. 11 listopada 1918 roku, po 123 latach niebytu nasz kraj powrócił na mapę Europy. Gdy mówimy o wolności i niepodległości to zdajemy sobie sprawę, że są to wartości bezcenne, za które w naszej historii wielu rodaków oddało swe życie.

Co roku także nasza szkoła włącza się w gminne uroczystości organizowane z okazji Dnia Niepodległości. Również dziś przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem, spotkali się na placu przy kościele w Wierzbicy, gdzie wszystkich zgromadzonych powitali przedstawiciele urzędu gminy. Wójt gminy – Zdzisław Dulias oraz przewodniczący rady gminy Karol Lech, wygłosili przemówienia zwracając uwagę na to, jak ważny w obliczu wojny na Ukrainie jest dzisiejszy dzień. Następnie w kościele odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny.

Uroczyste obchody Dnia Niepodległości uświadamiają dzieciom i młodzieży zarówno to, jak ważna jest troska o polską historię i tradycję, jak i to, że wolność i niepodległość to wartości szczególne, które należy pielęgnować i doceniać każdego dnia.

Opiekun SU

Renata Wilk

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Skip to content