Ahoj, Szkolna Przygodo!… czyli o ślubowaniu uczniów klasy pierwszej

30 października 2018 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Rudzie Wielkiej odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej.
Hasło tego ważnego wydarzenia „Ahoj szkolna przygodo!” było bardzo zachęcające, bo któż nie chciałby przeżyć niezwykłej przygody już na początku edukacji.

Uczniów klasy pierwszych i zaproszonych gości powitali ubrani w marynarskie stroje czwartoklasiści. To oni zabrali ich na pokład wspaniałego statku i wyruszyli z nimi w niezwykły rejs, podczas którego musieli udowodnić, że są prawdziwymi marynarzami, godnymi miana uczniów naszej szkoły. Ta niezwykła podróż nie mogła odbyć się bez kapitana – naszej Pani Dyrektor Iwony Kwaśniewskiej. Podczas tej podróży uczniowie klas pierwszych mieli do wykonania różne zadania.

Nasi pierwszoklasiści okazali się bardzo mądrymi i zdolnymi dziećmi i bez problemu sprostali wszystkim wyzwaniom. Dzieci wspaniale występowały, ale przede wszystkim pokazały jak wiele już potrafią. W trakcie rejsu nikt nie wypadł za burtę, nikt nie wylądował w paszczy rekina . Mało tego, wszyscy umknęli piratom i do portu dopłynęli cali i zdrowi.

Pani Dyrektor stwierdziła, że pierwszoklasiści okazali się dzielnymi marynarzami i zasłużyli na przyjęcie do szkolnej braci, dlatego też z wielką radością przyjęła ich do grona uczniów naszej szkoły.

Po występie dzieci otrzymały upominki. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

Wychowawca klasy I

Beata Szewczykowska

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Skip to content