WŁASNY GUST MUZYCZNY = „JESTEŚ GORSZY”!

Każdemu z nas podoba się coś innego. Możemy zacząć od ubrań, a kończąc na muzyce. Większość z nas posiada własny gust muzyczny, dzięki któremu możemy ocenić, co nam się podoba, a co nie. W dzisiejszych czasach, jeżeli nie słuchasz tego, co wszyscy, jesteś gorszy.

Spróbuj się tylko wypowiedzieć, na temat słuchanego przez ciebie gatunku muzyki, a jeżeli jest to inny, niż ten szanowany w towarzystwie, to zostaniesz nazwany „odpowiednio:” satanistą, głupią idiotką słuchającą popu czy też dresem spod bloku. Twoim idolom także się dostanie: Justin Bieber to dziewczyna/gej, The Beatles to śmierdzący staroć, Metallica jest grana na czarnych mszach i tak dalej, i tak dalej. Zdawałoby się, że te przestarzałe stereotypy już dawno wyszły z użytku – cóż widocznie, nie do końca. Prawie codziennie spotykamy się z brakiem tolerancji i nienawiścią. Nie tylko jeśli chodzi o gust muzyczny.

Czy posiadamy tolerancję? Czym ona jest? Tolerancja polega na uznaniu i poszanowaniu innych. Nawet, jeśli się nie zgadzamy z ich zdaniem, to powinniśmy zrozumieć, że każdy ma prawo do wyrażania własnych opinii, poglądów czy nawet do słuchania tego, czego chce. Tolerancja powinna kojarzyć nam się ze zgodą, życzliwością, równością i przede wszystkim akceptacją!

Nigdy w pełni nie będzie tolerancji w muzyce. Każdy ma swoje zdanie. Jest białe i czarne, jest złe i dobre, nie zawsze te 2 strony muszą się akceptować. Musi być zachowana jakaś równowaga. Musimy też pamiętać, że nie powinniśmy z góry oceniać innych poprzez to czego słuchają.

Każdy ma swój styl, ulubione warzywo, idola czy ulubiony rodzaj muzyki. Nie zabraniajmy ludziom słuchać tego, co im się podoba, zaakceptujmy to! Mamy prawo wyrażać własne zdanie i poglądy, więc ktoś nie może traktować nas inaczej, przez to czego słuchamy!

Patrycja Rutka

Skip to content