Zbiórka artykułów szkolnych – wrzesień

We wrześniu ubiegłego roku – we współpracy z radomskim CARITASEM – w naszej szkole była przeprowadzona zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z uboższych rodzin naszej diecezji. Uczniowie naszej szkoły z serca dzielili się, przekazując dla swoich rówieśników m. in. ponad 140 zeszytów, piórniki, zestawy kredek, pisaków, bloki techniczne, rysunkowe i kolorowe, długopisy, plecaki szkolne, plastelinę, ołówki, gumki, zestawy geometryczne.

W tym roku szkolnym, do końca września – we współpracy z CARITASEM – w naszej szkole odbędzie się ponownie zbiórka artykułów szkolnych. Ofiarowane przez naszych uczniów artykuły papiernicze i szkolne, a także książeczki dla dzieci zostaną za pośrednictwem CARITASU zawiezione do Jasieniowic na Ukrainie, w archidiecezji lwowskiej. Tam polskie siostry zakonne prowadzą Parafialną Ochronkę „Ziarenko” dla dzieci w wieku 3 – 5 lat. Dzieci te w większości mają polskie korzenie, gdyż do II wojny światowej tereny te należały do Polski. W wielu domach kultywowane są tradycje polskie, jednak w coraz mniejszej grupie używa się naszego ojczystego języka. W ochronce dzieci uczą się go przez naukę wierszy, piosenek i modlitw w języku polskim.

Siostry prowadzące ochronkę zwracają się z prośbą również o mydło, proszek do prania i pastę do zębów dla dzieci.

Dary można przekazywać za pośrednictwem p. katechetki oraz wychowawców.

Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy!

Małgorzata Żmuda

Skip to content