Wycieczka do Warszawy

img_9604W piątek 28 października 2016r. odbyła się wycieczka do Warszawy. Było fantastycznie!

W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego, gmachu Telewizji Polskiej oraz stadionu Narodowego.

Muzeum Powstania Warszawskiego wywarło na wszystkich ogromne wrażenie. Oglądając muzealne ekspozycje uświadomiliśmy sobie jak wiele przeszli Warszawiacy w czasie bohaterskiego zrywu powstańczego. Ogrom cierpień i zniszczenia jest porażający.

W gmachu telewizji odwiedziliśmy studia, w których nagrywane są popularne programy ( np. „Jaka to melodia?”) oraz poznaliśmy niektóre tajniki pracy telewizyjnej (np. wiemy już dlaczego prezenterzy pogody nigdy nie są ubrani „na zielono”). Niektórzy z nas mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy telewizyjne, np. Zuzia i Weronika z klasy IIa zaśpiewały piosenkę stojąc na scenie w studiu programu „Pytanie na Śniadanie”.

Stadion Narodowy zaskoczył nas swoim ogromem. Nasza grupa przeszła „Trasą Piłkarza”; byliśmy w szatni piłkarzy, w pomieszczeniu, gdzie mogą się zregenerować po meczu, a także w sali, w której odbywają się konferencje prasowe trenerów i piłkarzy. Oczywiście siedzieliśmy też na ławkach rezerwowych.

Po wycieczce okazało się, że wszystkich bolą gardła. Nie, nie jedliśmy lodów, ale w autokarze niemal bez przerwy śpiewaliśmy. Teraz planujemy następną wycieczkę – może do Krakowa? Jedziecie z nami?
Bożena Kopycka
Zapraszamy do galerii zdjęć

Skip to content