Spotkanie ze strażakami

Bezpieczeństwo dzieci jest w naszej szkole priorytetem od wielu lat. Staramy się przekazać im wszystkie właściwe zasady zachowania w domu, na ulicy, podczas zabawy i uczulić na potencjalne zagrożenia.

W związku z tym opracowaliśmy projekt „Młodzi strażacy”, którego głównym celem jest otwarcie na współpracę ze strażą pożarną, jak również upowszechnianie umiejętności rozpoznawania zagrożenia oraz wiedzy o zasadach postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia.

Zwróciliśmy się z prośbą o wsparcie i pomoc w realizacji zadań w/w projektu do KM PSP w Radomiu.

14 listopada 2017 roku w naszej szkole gościli funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Pan kapitan Konrad Neska razem ze swoimi kolegami poprowadzili dla uczniów spotkanie informacyjne:

1. dla klas V-VII

2. dla klas I-IV,

podczas którego zostały omówione następujące zagadnienia:

– specyfika pracy strażaka,

– zasady bezpieczeństwa pożarowego,

– fałszywe alarmy,

– palenie śmieci,

– czad,

– bezpieczne użytkowanie urządzeń elektrycznych,

Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele byli zadowoleni ze spotkania, a wiedza przekazana przez panów strażaków, miejmy nadzieję, zostanie wykorzystana i uchroni przed niebezpiecznymi sytuacjami. Czekamy na następną wizytę w naszej szkole.

Dorota Kwaśniewska

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Skip to content