Ślubujemy…

1

Dnia 28 października 2015r. odbyła się w naszym gimnazjum uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści, w obecności całej społeczności szkolnej, rodziców oraz przedstawicielki Urzędu Gminy w Wierzbicy – pani sekretarz Renaty Leśniewskiej , ślubowali: rozwijać swe możliwości intelektualne i zdobywać jak najlepsze wyniki w nauce, szanować tradycje szkoły, dbać o jej wizerunek i godnie ją reprezentować, przestrzegać zasad i norm zachowania godnego ucznia, być chlubą rodziców, nauczycieli i środowiska lokalnego.

Po ślubowaniu pani dyrektor Iwona Kwaśniewska pasowała każdego ucznia pierwszej klasy na „ucznia Publicznego Gimnazjum w Rudzie Wielkiej”.

Ślubowanie i pasowanie miało bardzo podniosły i wzruszający charakter.

Po złożeniu ślubowania pierwszoklasiści recytowali wiersze i wygłaszali teksty mówiące o trudnym procesie dojrzewania, potrzebie nauki, a także znaczeniu koleżeństwa w życiu młodego człowieka. Wykonane przez trzy uczennice- Paulinę, Weronikę i Zuzannę piosenki mówiły o tym jak „pięknie żyć” oraz, że „życie nie tylko po to jest by brać”. Mamy nadzieję, że te piękne prawdy życiowe zostaną na zawsze w sercach gimnazjalistów.

Ostatecznym warunkiem przyjęcia pierwszoklasistów do grona społeczności szkolnej było wykonanie przez nich zadań przygotowanych przez Samorząd Uczniowski. Musieli więc z uśmiechem zjeść cytrynę, przejść test sprawnościowy (wykonywanie „pajacyków”), a także odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących naszego gimnazjum (np. Ilu nauczycieli w nim pracuje?, Ile jest wszystkich sal lekcyjnych?) oraz wychowawczyń klas pierwszych (np. Jakie jest ulubione powiedzonko waszej wychowawczyni?, Jaka jest jej ulubiona potrawa?). Z niewielkim kłopotami udało się pierwszoklasistom pozytywnie przejść przez wszystkie próby i stać się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej Publicznego Gimnazjum
w Rudzie Wielkiej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w życiu szkolnym.
Zapraszamy do obejrzenia galerii.

 

Skip to content