Siatkarska Ruda

W tym tygodniu nasi uczniowie wzięli udział w dwóch turniejach piłki siatkowej. Dziewczęta rywalizowały 18 lutego w niedzielę w Orońsku. Turniej w systemie OPEN rozgrywany był do dwóch wygranych setów. Nasze dziewczęta twardo postawiły się dużo starszym zawodniczkom i w pierwszym meczu przegrały dopiero po tie-breaku, na przewagi 2-1. W drugim musiały uznać zdecydowaną wyższość ligowym zawodniczkom z Szydłowca i zakończyły udział w zawodach. Naszą drużynę reprezentowały: Natalia Sadowska, Natalia Frankiewicz, Maria Połącarz, Patrycja Farbiś, Karlina Lis, Zuzanna Kolasa oraz dwie absolwentki: Patrycja Kruk oraz Patrycja Kopycka.

Chłopcy rywalizowali 22 lutego w Wolanowie w turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni Radom w Wolanowie. Ruda Wielka występowała tu jako reprezentacja gminy Wierzbica. Chłopcy dzielnie walczyli z drużynami z Jedlińska, Wolanowa, Zwolenia, Jastrzębi oraz Przysuchy. Drużynę tworzyli: Wiktor Orzechowski, Oskar Rzońca, Filip Stolarski, Piotr Mędrek, Kacper Dujka, Michał Farbiś oraz Tomasz Szczerbiński.

Oba turnieje to na pewno wielka lekcja pokory i zbierania doświadczenia. Mimo nie zawsze sprzyjających wyników uczniowie pokazali determinację i wolę walki, które zaprocentują w przyszłości. Opiekunem obu grup był p. Przemek Kowalski.

Na zakończenie chłopcy mieli możliwość porozmawiać i zrobić wspólną fotografię z zawodnikami na co dzień występującymi w plusligowej drużynie Czarni Radom: Michałem Filipem, Kamilem Kwasowskim oraz Jakubem Ziobrowskim.

Przemysław Kowalski

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Skip to content