Ruda Wielka ponownie wielka!

Festiwal piosenki o zdrowiuPo raz kolejny Zespół Szkół w Rudzie Wielkiej pozytywnie odpowiedział na zaproszenie Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej i wziął udział w XI Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Tegoroczna edycja konkursu odbyła się 10 maja 2016 roku w radomski Zespole Szkół Muzycznych.

Do rywalizacji przystąpiło 15 szkół z terenu powiatu radomskiego
(10 w kategorii szkół podstawowych oraz 5 gimnazjów). Poziom konkursu był bardzo duży. Występy okraszone były wspaniałą muzyką, śpiewem, tańcem, a nawet pokazami akrobatycznymi, co potwierdzało tylko pomysłowość uczestników.

W kategorii szkół podstawowych nasz zespół zagrał i zaśpiewał na dobrym poziomie. To niestety tego dnia nie urzekło jury. Zespół naszych szóstoklasistów wykonał piosenkę: „Kuchenne rewolucje”, a wystąpił w składzie: Alicja Kwaśniewska, Julia Kolasa, Paulina Smorągiewicz, Kinga Kuźdub, Mateusz Tomczyk oraz Kacper Dujka.

W starszej kategorii, mimo mniejszej konkurencji dało odczuć się bardzo wysoki poziom wykonań. Niektóre wykonania wokalne, a nawet instrumentalnie były wręcz zawodowe. Tym bardziej cieszy uzyskany wynik. Zespół w składzie: Weronika Płusa, Zuzanna Płusa i Wiktoria Farbiś wspierany przez perkusistę Mateusza Tomczyka wygrał festiwal w kategorii gimnazjalnej. Jury doceniło walory wokalne i potężną dawkę energii
w hip- hopowym utworze: „O zdrowiu rymów kilka”. Gimnazjum w Rudzie Wielkiej wyprzedziło na podium rówieśników z Jedlińska i Parznic. Opiekunem obu zespołów jest Przemysław Kowalski.

Chcieliśmy przekazać, że narkotyki, alkohol, dopalacze nie są dobrą drogą. Trzeba jednak iść w sport, utrzymywać kondycję, jeść warzywa, owoce, bo to też może nam dać szczęście. Wybraliśmy rap, bo chcieliśmy pokazać, że nie wszystko musi być pokazane tak wprost i to lepiej w dzisiejszych czasach przemawia do młodych” – przekonywała w wywiadzie z dziennikarzami patronów medialnych festiwalu- Wiktoria Farbiś

Gimnazjaliści powtórzyli ubiegłoroczny sukces. Już trzeci rok z rzędu są na podium
i udowadniają tym, że wiedzą jak promować zdrowie przez muzykę. Ponownie również, jako przedstawiciele Radomia będą mieli okazję wystąpić w siedleckim finale. Mamy nadzieję, że ten prozdrowotny przekaz dotrze i tam.

Gratulujemy zdolnej młodzieży i życzymy dalszych sukcesów.

Przemysław Kowalski

Skip to content