Powroty…

Pomimo listopadowego, chłodnego powietrza i rzekomo pechowej daty (piątek 13-ego zdecydowaliśmy się udać się do Kozienic. Tam w zaprzyjaźnionym już ośrodku kultury: Ogródek Jordanowski odbył się XII Festiwal Piosenki Żeglarskiej.

W tym roku nasza szkoła wystawiła liczną reprezentację młodych artystów wspieraną przez p. Dyrektor Iwonę Kwaśniewską, opiekunów grup, rodziców oraz rodzeństwo.

W najliczniej obsadzonej kategorii soliści-młodzież nasza uczennica Weronika Płusa zajęła III miejsce. Wykonała piosenkę pt. „Ja wiem”. I osiągnęła sukces, gdyż konkurencja była ogromna.

W kolejnej kategorii zespołów klas I-III szkół podstawowych mieliśmy dwóch reprezentantów. Klasa III A w składzie: Jakub Figarski, Daria Czubak, Sandra Molga, Klaudia Glijer oraz Oliwia Banaszkiewicz pod opieką p. Doroty Koselskiej zaśpiewała piosenkę: „Łódź bliska daleka”.

Natomiast grupa uczniów p. Doroty Kwaśniewskiej z kl. III B w składzie: Emilia Tomczyk, Aleksandra Kucy, Nadia Kosakowska, Patryk Dygas oraz Julia Wesołowska wykonała utwór: „Historia złego sternika”. Co ciekawe, obie grupy zajęły ex aequo najwyższe miejsce w swojej kategorii.

Na festiwalu zadebiutował zespół instrumentalno- wokalny w kategorii IV-VI. Zaprezentował on szantę pt. „Powroty”. Olbrzymią radość sprawił im werdykt jury, który ocenił występ bardzo dobrze i przyznał II nagrodę w tej kategorii. Zespół tworzą: Alicja Kwaśniewska- gitara, Paulina Smorągiewicz- flet, Mateusz Tomczyk- bęben oraz Julia Kolasa i Kinga Kuźdub- wokal.
Najdłużej na występ czekały reprezentantki w kategorii zespół- gimnazjum. Weronika Płusa, Wiktoria Farbiś oraz Zuzanna Płusa nie przestraszyły się instrumentalnej konkurencji i świetnie zaśpiewały utwór: „Chcę żeglować”. Emocje związane z występem udzieliły się jury, gdyż chciało pożeglować razem z nami
i przyznało wokalistkom I miejsce. Grupę przygotował i akompaniował p. Przemek Kowalski.

Festiwal po raz kolejny okazał się wielkim sukcesem. Klimat stworzony przez organizatorów spowodował, że każdy włączył się do zabawy. Wszyscy otrzymali pamiątkowe kubki z motywem żeglarskim, a laureaci piękne statuetki.
W czasie powrotu uczniowie długo śpiewali rozmaite szanty i już dopytywali
o przyszłoroczny wyjazd….

Kowalski Przemek

 

Skip to content