Piechotą do Orońska i z powrotem z okazji 1 czerwca

Dzień DzieckaZ okazji Dnia Dziecka uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum uczestniczyli w pieszej wycieczce do Orońska. Tym razem celem nie było jednak zwiedzanie tamtejszej galerii, ale po prostu aktywny wypoczynek. Pogoda dopisała aż za bardzo.

 Po wędrówce i to wcale nie najkrótszą trasą dotarliśmy na boisko klubu sportowego Oronka. Tam przeprowadziliśmy wiele konkursów. Miały one co prawda charakter bardziej festynowy niż sportowy, ale w końcu ich celem były nie wyniki, ale przede wszystkim dobra zabawa i uśmiechy na twarzach uczestników. W konkursach uczestniczyli i uczniowie, i nauczyciele. Było naprawdę miło, radośnie i bezstresowo. Z kronikarskiego obowiązku wypada odnotować, że w rywalizacji ex aequo zwyciężyły klasa 3 b oraz 2a.

Kolejnym punktem programu było wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasy, rozmowami, zabawami i wspólnym śpiewaniem. Tradycyjnie niezastąpiony okazał się p. Przemek Kowalski z nieodłączną gitarą. Uczniowie chętnie wspólnie z nim śpiewali mniej i bardziej znane przeboje. Niektórzy próbowali własnej twórczości. Z Orońska nastąpił mozolny powrót do Rudy.

Robert Kasiak

Zapraszamy do galerii zdjęć

Skip to content