„….Ojczyzno moja, ziemio umiłowana, ukochana ziemio.” – Jan Paweł II

13 listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości. W tym roku przypada 99 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności, po 123 latach zaborów.

Program artystyczny przygotowany został przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Magdaleny Gołębiowskiej oraz p. Renaty Wilk. Nad oprawą muzyczną czuwali p. Dorota Kwaśniewska i p. Przemysław Kowalski.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu flagowego oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.

Scenariusz montażu słowno – muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918.

Wszyscy uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.

Renata Wilk

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Skip to content