Listopad=szanty!

15170801_995665953872269_964276471191859457_nOdpowiadając na coroczne zaproszenie, 19 listopada udajemy się do Kozienic, by w tamtejszym Ogródku Jordanowskim wziąć udział w XIII Festiwalu Piosenki Żeglarskiej.

Jak zwykle należy tu podkreślić wzorową organizację wydarzenia oraz bardzo wysoki poziom wykonań i dużą konkurencję. Przygotowania trwające nawet kilka tygodniu dały rezultaty. Dzieci i młodzież z Rudy Wielkiej zaprezentowały się znakomicie. Nie dość powiedzieć, że w każdej reprezentowanej kategorii zajęły miejsca na podium, to nawet nie zeszły poniżej drugiego jego stopnia. W kategorii zespoły szkoły podstawowe zespół przygotowywany przez p. Dorotę Kwaśniewską wykonał piosenkę „Ballada o wikingu” i zajął II miejsce. Solowym występem popisała się również Julia Wesołowska, która zaśpiewała słynny przebój Maryli Rodowicz pt. „Siódme morze” i również zajęła II pozycję.

W kategorii gimnazjalnej podopieczni p. Przemka Kowalskiego wykonali piosenkę „Sally Brown” i zajęli miejsce na najwyższym stopniu podium! Wśród solowych występów w tej kategorii wymarzony debiut zanotowała Alicja Kwaśniewska, która zajęła II miejsce. Przy akompaniamencie gitary uczennica wykonała utwór „Halaba-luby-ley”.

Najlepszym podsumowaniem festiwalu były uśmiechy naszych dzieci, które nie schodziły z ich twarzy, aż do momentu powrotu i pewnie jeszcze długo po nim. Warto było poświęcić sobotnie popołudnie, by kolejny raz móc przeżyć wspaniałe emocje i uczestniczyć we wspólnym spotkaniu
z piosenką żeglarską. Do następnego! Ahoj!

Przemysław Kowalski

Zapraszamy do galerii zdjęć

Skip to content