Kabaret BIS jest „w dechę”!

BIS11 marca 2016 r. w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach odbył się XIII Przegląd Kabaretów Szkolnych pod hasłem „2016 w dechę”. Do udziału w 17 występach zgłosiło się 46 osób z pięciu placówek.
Dla naszych gimnazjalistów był to pierwszy tak poważny sprawdzian. Grupę tworzą od tego roku: Maria Tomczyk, Jan Włodarczyk, Jakub Wesołowski oraz Kamil Szafrański. Przegląd kabaretów odbywał się w dwóch kategoriach: skeczu oraz piosenki. Tym bardziej cieszą tegoroczne werdykty jury. Piosenka ułożona na melodię hitu grupy Akcent zaangażowała do śpiewu oraz tańca i wyraźnie przypadła do gustu publiczności. W ocenie jury wystarczyło to na 3 miejsce. W kategorii najbardziej prestiżowej już nie mieliśmy sobie równych i wygraliśmy!
Na festiwalu wśród znanych i lubianych skeczy znalazły się autorskie prezentacje. Dzięki naszemu pomysłowi zebrana publiczność oprócz spontanicznego reagowania na wydarzenia na scenie musiała też na niej wystąpić. To właśnie, oprócz brawurowej gry aktorskiej, zaważyło na naszym wyniku.
Zwyciężyć w debiucie? Czemu nie! W przyszłym roku czeka nas trudniejsze zadanie- obronić najwyższy stopień podium. Już ostrzymy zęby na przyszłoroczne kozienickie zmagania i pracujemy nad nowym repertuarem.

Link z relacją kroniki kozienickiej.
https://www.youtube.com/watch?v=7e2B2HkfTho

Przemysław Kowalski

Galeria

Skip to content