Dzień projektów

8 lutego 2017r. uczniowie klas drugich naszej szkoły po raz kolejny zaprezentowali efekty pracy nad projektami edukacyjnymi. Było to znaczące  wydarzenie w życiu szkoły. Obecni byli wychowawcy, nauczyciele, dyrekcja, rodzice a także uczniowie klas I i III gimnazjum.

Jednym z elementów  prezentacji projektów było przedstawienie wszystkiego, czego w czasie pracy nad nimi nauczyli się uczniowie. Część publicznej prezentacji polegała na przedstawieniu zdobytych przez uczniów doświadczeń, wiedzy, umiejętności i dokonań. Dla gości zaproszonych na prezentację ten wymiar edukacyjnych osiągnięć uczniów był nie tylko przekonującym dowodem indywidualnej nauki uczniów, ale również autentycznej i skutecznej pracy szkoły.
Perspektywa publicznej prezentacji silnie motywowała uczniów do pracy, zwiększając ich poczucie odpowiedzialności. Wyzwoliła też twórczą energię oraz nauczyła zachowania w sytuacjach publicznych, dając szansę rozwinięcia ważnych umiejętności.

Niezależnie od przyjętej formy, każda  z prezentacji dała uczniom możliwość wypracowania  skutecznego sposobu  porozumiewania się – dobór  odpowiednich form i metod komunikacji językowych i wizualnych. Wszystkie zespoły  musiały dokonać starannej selekcji informacji i materiałów oraz przedstawić je w zwięzły, a zarazem atrakcyjny sposób. Uczniowie zaprezentowali następujące tematy: ,,Nasza szkoła w liczbach i procentach”, „Wielkie odkrycia geograficzne”,”Komunikacja to podstawa – scenki w języku angielskim”, „Odżywianie, a sprawność fizyczna” oraz „Trzy religie monoteistyczne”.

Renata Wilk

Zapraszamy do galerii

Skip to content