ZAUŁEK KULTURY 2022 – Dzień Polskiej Niezapominajki

Zaułek Kultury

13 maja w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rudzie Wielkiej odbyła się 5 jubileuszowa edycja Zaułka Kultury – imprezy łączącej występy teatralne, muzyczne, kabaretowe oraz taneczne z okazji Dnia Polskiej Niezapominajki. W tym roku przypada dwudziestolecie tego święta, które obchodzimy od 2002 r., zawsze 15 maja. Jego inicjatorem był nieżyjący redaktor Eko-radia Andrzej Zalewski. Ma ono za zadanie promowanie walorów przyrodniczych i przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski, jak również zachowanie od zapomnienia ważnych momentów w życiu, osób, miejsc historycznych i sytuacji.

Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy mieście, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie.

Organizatorzy jak zawsze przygotowali mnóstwo atrakcji. Na scenie swoje talenty zaprezentowali: przedszkolaki, uczniowie, absolwenci oraz rodzice. Ogromną radość wszystkim widzom sprawiła inscenizacja znanego wiersza „Ptasie radio” w wykonaniu mam, a także występ jubileuszowy kabaretu Bis. Wielkie emocje wzbudziły świetne tańce przedszkolaków, Tomasza Gucwy z partnerką oraz grupy Frajda. Mistrzowsko wykonane utwory skłaniały do refleksji. Każdy wiersz i każda piosenka traktowały o ważnych sprawach, rzeczach, wartościach. Wszystkie występy były nagradzane gromkimi brawami.

Honorowy patronat nad Zaułkiem objęli: Starosta Radomski Waldemar Trelka i Wójt Gminy Wierzbica Zdzisław Dulias.

Tegoroczna edycja była okazją do zorganizowania akcji charytatywnej dla Leny, która urodziła się z zespołem wad wrodzonych. Lenka jest pod opieką wielu specjalistów i rehabilitantów. W przyszłości czeka ją jeszcze kilka operacji korekty palców u dłoni.
W czasie imprezy odbywały się zbiórki do puszek, kiermasz rękodzieła, smakołyków wykonanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Rudy Wielkiej i Tomaszowa oraz aukcje charytatywne.

Po raz kolejny udało się wielkie przedsięwzięcie dzięki współpracy z uczniami, absolwentami, rodzicami i społecznością lokalną. Serce rośnie widząc zaangażowanie, oddanie i empatię.

Dorota Kwaśniewska

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Facebook

Skip to content